Create a Website Forum or Website Chat Room for your website.

Iranian Football Page - Since 1996

_________________________________________
پیش بینی
ابرار ورزشی
FC پرسپولیس
فدراسین فوتبال
ایرنا
FIFA
Soccer TV
IRIB TV
برنامه نود
تقویم فوتبال
کیهان ورزشی
FC استقلال
فوتبالیترین
فینا
AFC
Live Score
Iran TV
Online Sports
فارس نیوز
خبر ورزشی
جهان فوتبال
ایران ۲۰۰۶
ایپنا
ISN
IPL Stats
Online TV
Iran Goals
مهر نیوز
همشهری
زندگی فوتبال
پرژین فوتبال
ایسنا
ISP
Football HL
IRIB جدول پخش
Navad
Email IFP Admin
نویسنده فینگلیش گوگل
_________________________________________


Post Message
پیام بنویسید
24,391 Entries
kAmkAr 
05/16

Comments:
Faramarz jAn, what do you expect!
He's a sore loser.


Faramarz 
05/15

Comments:
GN's team lost to Es Es today. He is really mad at the federation. Do you guys know why?


Keefer 
05/15

Comments:


ماجرای بازداشت علی پروین چه بود؟

علی پروین
«خبر بازداشت علی پروین بعد از چهار روز در رسانه‌ها منتشر شد و همین مسأله نشان می‌دهد که پروین و دوستانش تلاش زیادی داشته‌اند تا این خبر به بیرون درز پیدا نکند که در نهایت به هدف خود نرسیدند؛ چرا که موضوع بازداشت سلطان پرسپولیسی‌ها دیروز یکی از پربیننده‌ترین خبرهای رسانه‌های مختلف بود.»

به گزارش ایسنا،‌ روزنامه شهروند نوشت: «دیروز خبر عجیبی در رسانه‌های ورزشی منتشر شد که بازتاب گسترده‌ای هم داشت و مورد تعجب اهالی فوتبال شد. این خبر مربوط به بازداشت شدن علی پروین، اسطوره سرشناس باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران بود که به خاطر داشتن شاکی خصوصی و صدور چک شخصی که به دلایلی نامعلوم پاس نشده بود،‌ راهی بازداشتگاه شد.

گفته می‌شود شاکی پروین برای پاس شدن چک مدتی به او زمان داده بود منتها وقتی با صبر کردن برای رسیدن به پول خود به نتیجه‌ای نرسید با مراجعه به دادگاه رسما از علی پروین شکایت کرد و حکم جلب او را گرفت. در نهایت صبح روز پنجشنبه با حضور ماموران نیروی انتظامی، علی پروین بازداشت می‌شود. جالب اینجاست که با کمک سعید شیرینی، سرپرست سابق تیم پرسپولیس در زمان مدیریت محمد رویانیان و وثیقه‌ای که برای دادگاه گذاشت،‌ پروین توانست از بازداشت آزاد شود.

حالا هم برای این‌ که درد سر این چک که مبلغ قابل توجهی هم دارد بیشتر نشود،‌ علی پروین مجبور است هر چه زودتر برای پرداخت پول شاکی اقدامات لازم را انجام بدهد تا دوباره راهش به بازداشتگاه و دادگاه ختم نشود. البته نکته جالب توجه دیگر این بود که خبر بازداشت علی پروین بعد از چهار روز در رسانه‌ها منتشر شد و همین مسأله نشان می‌دهد که پروین و دوستانش تلاش زیادی داشته‌اند تا این خبر به بیرون درز پیدا نکند که در نهایت به هدف خود نرسیدند؛ چرا که موضوع بازداشت سلطان پرسپولیسی‌ها دیروز یکی از پربیننده‌ترین خبرهای رسانه‌های مختلف بود.»

انتهای پیام


kAmkAr 
05/15

Comments:
Faramarz jAn, I do totally concur with you on Sardar.
I just hope that he and Jahanbakhsh are on top of their game when the WC starts. Time will tell.


Keefer 
05/15

Comments:
Interesting perspective on Trumpet decision.

پیش فرض گاف بزرگ قرن- "آقای ترامپ متشکریم".---عماد آبشناس
گاف بزرگ قرنعماد آبشناس

هر چه به دنبال عنوانی برای تصمیم آقای ترامپ مبنی بر خروج ایالات متحده از برجام گشتم عنوانی به از "گاف بزرگ قرن" را نتوانستم برای آن پیدا کنم.

می توان گفت دیپلماسی ایران آنقدر زیرکانه و زیبا بود که ترامپ را به این سمت کشاند و بهترین امتیاز را توانست از رئیس جمهوری ایالات متحده بگیرد.
آقای ترامپ ندانسته چیزی را به ایران داد که ایرانی ها باور نمی کردند به دست بیاورند.
از امروز ایرانی ها هم در توافق هسته ای هستند و هم آن را اجرا کرده اند و هم اینکه مجاز هستند که تا زمان بازگشت ایالات متحده و اجرای تعهداتش از اجرای برجام سر باز بزنند.
از زمان امضای توافق هسته ای تا به امروز ایالات متحده هیچ یک از تعهدات خود طبق این توافق را اجرا نکرد و برجام به باری سنگین بر دوش ایران تبدیل شده بود که هم باید آن را اجرا می کرد و هم اینکه رفتارهای خصومت بار طرف مقابل را تحمل می کرد.
به قول آقای روحانی "یک مزاحم" و یا حتی شاید بهتر از بگوییم مزاحم اصلی امروزه از برجام خارج شده.
اگر ترامپ مجددا به هر بهانه ای پایبندهی ایالات متحده به برجام را برای مدت کوتاه دیگری تمدید می کرد باز هم اعصاب همه تا چند ماه دیگر در حالت تشنج قرار داشت و تا چند ماه دیگر همه بلا تکلیف می ماندند اما با خروج از برجام ترامپ چندین حربه را به ایران تقدیم کرد.
توجه داشته باشید که علیرغم تلاش های مذبوحانه ترامپ کشورهای اوروپایی متحد آمریکا به هیچ وجه با تصمیم رئیس جمهوری این کشور همراهی نکردند و این خود یک شکست بزرگ تاریخی برای سیاست خارجی آمریکا به حساب می آید.
قابل تامل اینکه حتی انگلیس که بصورت تاریخی همیشه همراه ایالات متحده در همه تصمیمات غلط و درست اش بود نیز با آمریکا همراهی نکرد.
بر عکس تصور پیشین، فرانسه و آلمان که رهبرانشان مواضع بسیار تندی بر علیه ایران در کنار آقای ترامپ در کاخ سفید گرفتند نیز با آمریکا همراهی نکردند.
در واقع دلیل خودداری اروپایی ها از همراهی با ترامپ هم به این دلیل بود که اروپایی ها از ترامپ خواسته بودند فرجه بدهد تا تلاشهای دیپلماتیک خود را ادامه دهند و ایران و ایالات متحده را به یک راه مشترک هدایت کنند اما ترامپ با لجبازی خود صدای آنها را نیز در آورد.
مهم ترین و تنها امتیازی که ایران از برجام به دست آورد هم همین بود یعنی شکستن یکپارچگی بین المللی بر علیه ایران، یکپارچگی ای که سخت ایران را در تنگنا قرار داده بود و ایران با دیپلماسی خود توانست بخوبی این اتحاد را بشکند.
برای اولین بار در ایران همه جناح های سیاسی و مردمی یکصدا شده اند و در مقابل تصمیم ترامپ ایستاده اند و همین ماجرا می تواند یک پیروزی دیگر برای دیپلماسی ایران به حساب آید چون قبلا برخی درون کشور باور داشتند که با مذاکره می توانند مشکلات ایران و ایالات متحده را حل کنند این ماجرا ثابت کرد که آمریکا کشوری نیست که بتوان روی حرف اش حساب باز کرد و گفتگو با آن اعتباری ندارد.
همین اتحاد میان همه جناح های سیاسی و مردمی بزرگترین سلاح ایران برای مقابله با دشمنان به حساب می آید.
آنهایی که نمی دانند بد نیست توجه داشته باشند که ایران جزو معدود کشورهای انگشت شمار جهان (برخی پنج کشور و برخی دیگر هشت کشور می دانند) به حساب می آید که اگر دور آن دیوار بکشید مردم آن هر آنچه نیاز دارند درون کشور خود دارند و از گشنگی هلاک نخواهند شد.
حد اکثر اتفاقی که پیش می آید آن است که به محصولات برند اوروپایی و یا آمریکایی دسترسی نخواهند داشت.
و به این ترتیب می توان گفت اگر مردم ایران همه با هم باشند هیچ تحریمی نمی تواند آنها را به زانو در آورد.
حال ایران چندین حربه در اختیار دارد که می تواند از آنها استفاده.
همانگونه که در مقاله قبلی خود در اسپوتنیک نیز اشاره کرده بودم ایران در این شرایط یعنی خروج ایالات متحده به تنهایی و خودداری کشورهای اروپایی از همراهی با آن ابتدا در برجام خواهد ماند و منتظر واکنش دیگر کشورها خواهد بود.
در واقع واکنشی که ایران از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها انتظار دارد آن است که در مقابل قوانین فرا ملی آمریکا بایستند و قوانینی تصویب کنند که اگر آمریکایی ها شرکت های بین المللی را تحریم می کند آنها نیز با آمریکا مقابله به مثل کنند.
تهدید آقای ترامپ مبنی بر تحریم شرکت ها و موسساتی که با ایران تعامل می کنند شبیه یک جوک بود.
ظاهرا یا خودش اطلاع ندارد و یا اینکه باور دارد مستمعین ندانند که اصلا این تحریم ها برداشته نشده تا بخواهد اجرا گردد.
پس از توافق هسته ای قرار بود این تحریم ها که به تحریم های ثانویه معروف هستند برداشته شوند اما ایالات متحده چه در دوران آقای اوباما چه در دوران آقای ترامپ نه فقط این تحریم ها را بر نداشت بلکه بر اعمال آنها پافشاری بیشتر کرد.
وبرای نمونه می توان به شرکت ZTE چین اشاره کرد که به دلیل فروش گوشی موبایل های دارای قطعات آمریکایی به ایران اخیرا مورد تحریم شدید آمریکا قرار گرفته.
آب که از سر ایرانی ها گذشته چه یک وجب چه صد وجب.
حال که ایران شدید ترین تحریم ها را تحمل می کند فرقی به حالش نمی کند که مقداری بیشتر به این تحریم ها اضافه بشود یا نه.
گویند مرگ یک بار شیون یک بار، تکلیف باید روشن شود که آیا قرار است این ماجرا حل و فصل شود یا نه.
حال رفتار دیگر 5 عضو امضا کنندگان توافق و سازمان ملل می تواند آینده توافق هسته ای را تعیین کند.
طبق برجام که یک مصوبه شورای امنیت به حساب می آید، ایران نیز می تواند به مجامع بین المللی بر علیه ایالات متحده و رفتار آن شکایت ببرد که احتمالا نیز چنین خواهد کرد.
اگر ماجرا به آن شکلی که ایران می خواهد پیش نرود قطعا ایران می تواند در مراحل مختلف از حربه های مختلف مانند تعلیق اجرای بخش هایی از برجام و یا تعلیق کلی اجرای برجام و یا در مراحل بعدی خروج از برجام و یا خروج از ان پی تی و یا… را انجام دهد.
تصور اینکه به این ترتیب می توانند ایران را وادار کنند برای موارد دیگر پای میز مذاکره بنشیند نیز تصور بسیار خامی به حساب می آید چون هر بار از این پس بخواهند بحث مذاکره را در مقابل ایرانی ها پیش بکشند قطعا اولین چیزی را که خواهند شنید این است که ما برجام را امضا و اجرا کردیم اما آمریکایی ها اجرا نکردند چه ضمانتی است که به تعهدات دیگر خود عمل کنند؟
قطعا این ماجرا روی گفتگو های دیگر مانند گفتگو با کره شمالی نیز تاثیر خواهد گذاشت چون کره ای ها خواهان تضمین های بیشتر بر اجرای تعهدات طرف آمریکایی خواهند بود.
بدیهی است با رفتار هایی که آقای ترامپ نسبت به این توافق و توافقات دیگر بین المللی داشته ایالات متحده امروزه اعتبار خود را در همه مجامع بین المللی از دست داده مضاف بر اینکه با رفتارهای خصمانه خود در مقابل چین و روسیه قطعا این دو ابر کشور نیز در مقابل او ایستادگی خواهند کرد.
اگر قبلا اروپایی ها دوندگی می کردند تا ترامپ را قانع کنند در توافق هسته ای باقی بماند حال باید دوندگی کنند ایرانی ها را متقاعد کنند که در توافق هسته ای بماند و امتیازاتی به ایران بدهند تا رضایت ایران را جلب کنند.
تا قبل از این تصمیم ترامپ ایرانی ها سردرگم بودند که در مقابل رفتارهای ایذایی ایالات متحده چه واکنشی نشان دهند اما با این تصمیم آقای ترامپ دست ایران را باز کرد پس اینبار نیز باید به او بگوییم "آقای ترامپ متشکریم".


Keefer 
05/15

Comments:
What a nice results for the Blue team. I Feel sorry for Gh'aleh though. Also congrats to the Reds of Iran. Nice attendance for both Red and Blue games.


lol 
05/15

Comments:
Thiam has 2 legs. How about Red & Blue in the quarters?


lol 
05/15

Comments:
Beiro is not reliable. But what else is new?


Faramarz 
05/15

Comments:
Was that Beiranvand in the goal for the reds? He did not look good at all on the goal he let in. The reds' second goal was entirely the other team's last defender. :) Not only he kept everyone on side, but also when he had the ball, he could have simply kicked it out but instead he put it back in the box for hosseini to score. That is what a good forward would do. :)


lol 
05/15

Comments:

pic to big. remove. back to normal.


lol 
05/15

Comments:
Captain fantastic Hosseini relieved to get past Al Jazira


[hejz9tpgoybyrnbnmtea]

[p9jywsz4p26asqg0wcba]


Faramarz 
05/14

Comments:
Cornel is a special place as well! :)


Faramarz 
05/14

Comments:
KAmkAr jAn, sardar is a special talent that I hope can grow by making good career choices. The reason, I say special is because he is reaching a high level at a young age. This is new to Iranian players. Due to lack of proper youth programs, players, mostly, reach their peak on their own and late. Daei, Bagheri, Azizi, Kia, and many more fall into this category. Some, who could become very good at a young age, make the absolutely worst decisions and then they spiral down. A good example: Karimi and his long stay in arab land. I hope Sardar continues to grow. 


lol 
05/14

Comments:

 نَصرُ مِن اللهِ و فَتحٌ قریب


lol 
05/14

Comments:


Jerusalem soccer team to add 'Trump' to its name to honor U.S. President

Beitar Jerusalem will now go by “Beitar Trump Jerusalem.”

And they changed the name of their mascot to Stormy!lol 
05/14

Comments:
Cornell university student present her thesis defense in her underwear after her adviser said her shorts where too short in the test run.

[image]


mashghasem 
05/13

Comments:

ایرانیها ۱۰۰۰ ساله دارن میگن یا مهدی
ولی طرف پیداش نشد
تو استادیوم ملت گفتن رضا شاه روحت شد
یه هفته بعد پیدا شد


keefer 
05/13

Comments:
Interesting videos Faramarz.thanks for sharing


keefer 
05/13

Comments:۱۰ راهکار پیشنهادی کاندیدای ایرانی نوبل اقتصاد
image.png

محمدهاشم پسران سال‌هاست که در سطح اول اقتصاد آکادمیک جهان قرار داشته و حتی در سال ۲۰۱۳به‌عنوان یکی از شانس‌های اصلی دریافت جایزه نوبل اقتصاد مطرح شد. او دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه کمبریج، استادتمام بازنشسته دانشگاه کمبریج، صاحب کرسی عالی اقتصاد جان الیوت در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و عضو پژوهشی پیوسته کالج ترینیتی کمبریج است.

به گزارش ایسنا، روزنامه «همشهری» در ادامه نوشت: این اقتصاددان طراز اول درباره اقتصاد ایران نظرات مثبتی دارد و برخلاف بسیاری از اقتصاددان‌های دیگر اقتصاد ایران را یکی از اقتصادهای بزرگ و با ظرفیت جهان دانسته و به آینده آن بسیار امیدوار است. جالب اینکه نگاه پسران بیش از وقایع و مسائل بین‌المللی به مدل مدیریت داخلی اقتصاد ایران دوخته شده. او معتقد است با استفاده از سرمایه اجتماعی و ظرفیت‌های موجود در اقتصاد ایران، حتی با وجود تحریم‌های آمریکا، می‌توان به نقطه مطلوبی در آینده رسید.

این گفت‌وگو با محمدهاشم پسران، ابتدا چند روز قبل از خروج ترامپ از برجام انجام شد و طی آن این استاد سابق دانشگاه هاروارد به درستی خروج آمریکا از برجام را پیش‌بینی کرد. پس از این رویداد، گفت‌وگو به‌روز شده و دوباره درباره سناریوهای پیش روی اقتصاد ایران نیز صحبت شد تا به این‌ ترتیب بتوانیم با نظرات بین‌المللی‌ترین اقتصاددان ایرانی درباره شرایط حساس فعلی اقتصاد ایران بیشتر آشنا شویم.

پسران چندان نگران خروج آمریکا از برجام نیست. او معتقد است هم‌اکنون باید بیشتر توجه به مدیریت و اقتصاد در داخل کشور معطوف شود تا خارج. او در نهایت با پیشنهادهایی که ارائه می‌دهد امیدوار است بتوانیم از این بحران به سلامت

Read the complete article on ISNA.


kAmkAr 
05/13

Comments:
Sardar scored in 88th minutes to save Kazan from a defea
 < Previous 20
Page:
Next 20 >